Jak se připravit na fotografování?

V našem ateliéru máme pro focení připraveny různé rekvizity, kloboučky, boa, šály, šátky, kravaty, vějíře, šperky, plyšáky, oblečení, boty, klobouky, čepice… a spoustu dalších věcí. Každá žena či muž, který jde na focení má ve své skříni tzv. šperky v oblečení. Proto doporučujeme nespoléhat se pouze na vybavení ateliéru, ale připravit si věci na focení sebou. Doporučujeme projít vaši šatní skříň a vybrat si, v čem se budete chtít fotit vzhledem k výběru stylu focení, tj. nutné předem promyslet.


Jaké oblečení si připravit:


  1.    Oblečení, ve kterém se budete chtít fotit, by mělo být vyžehlené, zbavené případných chloupků od zvířat nebo žmolků, aby vypadalo jako nové. Přenášejte ho na ramínkách v ochranném pouzdru, při nemačkavém materiálu úhledně sbaleno v kufru nebo tašce.
  2.    Doplňky – šperky, hodinky. Vybírejte doplňky pocitově, které máte rádi, nálada či nadšení se projeví při focení. Pozor na škrábance či vypadlé kamínky.
  3.    Spony u mužů na kravatě popřípadě pásky. Uvědomte si, že pokud je pravidelně nosíte, mohou být poškrábány, proto doporučujeme zkontrolovat.
  4.    Boty – řádně umyté (pokud je třeba), nalakované, pozor na sešlapaný podpatek. Doporučujeme vysoký podpatek u žen, formuje postavu a vypadá nejen na výsledné fotografii lépe.
  5.    Úprava nehtů před focením – u umělých nehtů zkontrolujte, zda již neodrůstají. Pozor na vypadlé kamínky či porušený lak, aby nehet vypadal uceleně a elegantně. Doporučujeme spíše decentní úpravu, která působí nadčasově. U vlastních lakovaných nehtů pozor na odlupování.
  6.    Zkontrolujte průhlednost Vámi zvoleného oblečení na focení, popřípadě pozor na vylézající ramínka – pokud to není vyloženě střih či záměr při focení.
  7.    Pokud plánujete jakékoliv trochu odhalené fotografie, tak se ujistěte, že na focení jdete ve volnějším a měkkém spodním prádle. Otlačeniny z těsného prádla mizí občas i několik hodin.
  8.    Určitě uvítáte župánek u převlékání, není však nutností

Tipy a triky

 

 •    Spodní prádlo nejrůznější barev – bílé, černé, béžové, doporučujeme i ostatní barvy jako pudrová, starorůžová, červená … Dle chuti a záměru focení
 •    Pokud máte fotky pro přítele – vezměte JEHO kopačky, košile, mikinu, kravatu, moto helmu a rukavice či jiné věci co má rád 😉
 •    Jednoduchá tílka, trička bez nápisů, nejlépe jednobarevné a hlavně jednoduchý střih
 •    Různé tuniky, košile, košilky, šátky apod. vypadají zajímavě
 •    Kraťásky, kalhoty, džíny, roztrhané džíny, ležérní kalhoty, kostýmky, sukně popřípadě přiléhavé sukně zdůrazňující tvar postavy

 

Společně se pak vše kombinuje s věcmi z ateliéru, neobsahuje však všechny věci ve všech velikostech, proto Vaši přípravu nepodceňujte. Je lepší vzít více věcí a vše pak zkombinovat 😉

VŠECHNY RADY BERTE JAKO DOPORUČENÍ PRO CO NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE

 

Do základní retuše nepatří: OPRAVA NEHTŮ, ZMĚNA BARVY VLASŮ, RETUŠ ŠKRÁBANCŮ (hodinky, šperky, spony, …), OPRAVA OBLEČENÍ

51

You cannot copy content of this page / Nemůžete kopírovat obsah